Świdnik

praca Świdnik

Świdnik jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu świdnickiego, położonym w centralnej części województwa lubelskiego, 10 km na wschód od centrum Lublina. Miasto zajmuje powierzchnię 20,3 km2 i jest zamieszkałe przez 40 tysięcy osób. Świdnik jest znany z wytwórni śmigłowców WSK PZL Świdnik, produkującej m.in. śmigłowce PZL W-3 Sokół, Anakonda oraz SW-4 oraz motocykle WSK.

Mimo niewielkiej odległości od stolicy województwa cechującej się niskim poziomem bezrobocia, stopa bezrobocia w powiecie świdnickim jest wyższa i kształtuje się na poziomie 15,9% (według danych US w Lublinie z końca 2012 r.). Wśród bezrobotnych, najwięcej osób posiada zawód sprzedawcy, ślusarza, technika mechanika, technika ekonomisty i szwaczki, co sugeruje, że w regionie świdnickim znalezienie pracy w tych zawodach jest bardzo trudne Praca Świdnik.

Na terenie powiatu świdnickiego działalność gospodarczą prowadzi ponad 5,5 tysiąca podmiotów reprezentujących głównie sektor prywatny. Wśród osób pracujących, największą grupę stanowią pracownicy zatrudnieni w rolnictwie oraz w przemyśle i budownictwie. W handlu zatrudnionych jest jedynie 11% aktywnych zawodowo mieszkańców Świdnika. Świdnik jest

Z analizy przeprowadzonej przez PUP w Świdniku wynika, że w powiecie świdnickim najwięcej pojawiających się ofert pracy dotyczy pracowników fizycznych: sprzątaczki, robotnika gospodarczego i pomocy kuchennej, a także  pracowników ochrony fizycznej i obsługi biurowej.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *