Tomaszów Lubelski

praca tomaszów lubelski

Tomaszów Lubelski to miasto położone w południowej części województwa lubelskiego, oddalone od Lublina o ok. 100 km w linii prostej w kierunku południowo-wschodnim. Tomaszów jest siedzibą powiatu tomaszowskiego, zajmuje powierzchnię 13,3 km2, a liczba mieszkańców miasta wynosi 20 tysięcy osób.

Pod względem gospodarki, tempo rozwoju gospodarczego Tomaszowa i okolic zajmuje szóste miejsce w województwie lubelskim. Na terenie powiatu działalność prowadzi ponad. 6,0 tys. podmiotów gospodarczych, w tym w mieście Tomaszów Lubelski zarejestrowanych jest ich ponad 2 tysiące. Są to najczęściej zakłady małe – jedno lub kilkuosobowe, reprezentujące sektor prywatny Praca Tomaszów Lubelski. Do największych zakładów pracy regionu, dających zatrudnienie mieszkańcom zarówno Tomaszowa jak i okolic, należą: Zakłady Przerobu Drewna “NATURA” w Bełżcu, “Firma Sławex Zbigniew Sławiński” w Tomaszowie Lubelskim, “Roztocze Z.U.P.” w Tomaszowie Lubelskim, Przetwórnia SVZ Poland sp. z o.o. w Tomaszowie Lubelskim , Chłodnia “Uren Coldstores” w Łaszczowie, Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Wrębiak&Witkowski” w Tomaszowie, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie-Zakład Grupy Lacpol.

Według danych statystycznych z końca 2012 r. poziom bezrobocia w powiecie tomaszowskim jest wyższy niż w całym województwie lubelskim. W grudniu 2012 r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 15,4%.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *