Puławy

praca Puławy

Puławy to miasto powiatowe, siedziba powiatu puławskiego, znajdujące się w zachodniej części województwa lubelskiego. Od Lublina Puławy oddalone są o 45 km w kierunku północno-zachodnim. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, naukowym, turystycznym i komunikacyjnym województwa lubelskiego . Puławy zajmują powierzchnię 51 km2, a liczba mieszkańców tego miasta wynosi 50,7 tys. osób.

Dzięki prężnej gospodarce oraz umiejętnemu pozyskiwaniu nowych inwestorów, powiat puławski na tle innych powiatów województwa wyróżnia się dość niskim poziomem bezrobocia. W styczniu 2013 roku stopa bezrobocia w powiecie wynosiła ok. 12%.

Na terenie miasta działa Puławski Park Przemysłowy, który ma za zadanie przyciągnąć poprzez ulgi podatkowe inwestorów. Największym zakładem przemysłowym regionu, wpływającym na niski poziom bezrobocia wśród lokalnej społeczności, są Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Firma jest  największym przedsiębiorstwem branży nawozowo-chemicznej w Polsce i liczącym się dostawcą na rynkach światowych, oraz stanowi największego pracodawcę Lubelszczyzny. Do pozostałych dużych pracodawców Puław i okolic należą: Mostostal Puławy S.A., Prefabet Puławy sp. z o.o. oraz Biowet Puławy sp z o.o., zatrudniające łącznie ponad tysiąc pracowników Praca Puławy.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *