Biłgoraj

praca w Biłgoraju

Powiat biłgorajski, mający swoją siedzibę w mieście Biłgoraj, charakteryzuje się najniższą w województwie lubelskim stopą bezrobocia, która na koniec 2012 roku wynosiła jedynie 8,7%. Biłgoraj jest niewielkim miastem zajmującym powierzchnię 21,1 km2, którego populacja wynosi 27 tysięcy osób. Miasto to stanowi ośrodek akademicki, handlowy, kulturalny, edukacyjny, turystyczny oraz ośrodek przemysłowy rangi ponadregionalnej.

Niski poziom bezrobocia w regionie biłgorajskim wiąże się z faktem, że Biłgoraj stanowi istotny ośrodek usługowy i przemysłowy województwa lubelskiego Praca Biłgoraj. Na terenie miasta swą działalność prowadzi ponad 3000 firm i przedsiębiorstw, większość z których stanowią niewielkie podmioty gospodarcze sektora prywatnego. Oprócz licznych, niewielkich przedsiębiorstw, na terenie Biłgoraju istnieje  5 dużych zakładów przemysłowych, dających zatrudnienie tysiącom osób. Należą do nich:

  • Black Red White –  jeden z największych producentów mebli w kraju;
  • Model – producent opakowań z tektury falistej;
  • Ambra – największy producent win w Europie Środkowej;
  • PolSkone – przedsiębiorstwo produkujące okna i drzwi;
  • Mewa – producent bielizny.

Dobra sytuacja na biłgorajskim rynku pracy nie przekłada się na wysokość zarobków w tym mieście. Średnia płaca w regionie kształtuje się na poziomie zaledwie  2700 zł brutto.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *