Kraśnik

praca Kraśnik

Kraśnik jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu kraśnickiego, znajdującego  się w zachodniej części województwa lubelskiego. Kraśnik położony jest 49 km od Lublina w kierunku południowo-zachodnim. Liczba mieszkańców miasta wynosi ok. 36 tysięcy osób, a powierzchnia przez nie zajmowana to 25,5 km2.

Pod koniec stycznia 2013 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie zarejestrowanych było 7286 bezrobotnych, z czego większość (52%) stanowią mężczyźni. Stopa bezrobocia w tym powiecie wynosiła 15,3%. Największy problem ze znalezieniem pracy w regionie mają osoby długotrwale pozostające bez pracy, ludzie młodzi i osoby po 50 roku życia.

Wśród ogółu osób zatrudnionych, większość pracuje w przemyśle (52%), co spowodowane jest nieznaczną przewagą tego sektora gospodarki nad usługami. Fakt ten spowodowany jest lokalizacją w Kraśniku Fabryki Łożysk Tocznych. W Kraśniku dominują małe i średnie przedsiębiorstwa, działa także kilka większych zakładów produkcyjnych. Na terenie miasta swą działalność prowadzi łącznie ponad 2700 podmiotów gospodarczych. Głównymi zakładami przemysłowymi Kraśnika, dającym zatrudnienie setkom mieszkańców zarówno miasta jak i okolic, są:

  • Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. – produkcja łożysk tocznych,
  • Tsubaki-Hoover Polska Sp. z o.o. – produkcja wyrobów metalowych,
  • Gumet – produkcja uszczelnień gumowo-metalowych i gumowych,
  • Nabor – produkcja wyrobów gumowych i gumowo-metalowych,
  • AJG – Zakłady Poligraficzne – usługi poligraficzne.

Ofert pracy w regionie kraśnickim szukać należy w PUP, na oficjalnej stronie internetowej urzędu pracy, w lokalnej prasie oraz na Praca Kraśnik.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *