Hrubieszów

praca w Hrubieszowie

Hrubieszów to miasto i gmina województwa lubelskiego, położona w jego południowo-wschodniej części. Miasto stanowi siedzibę powiatu hrubieszowskiego, zajmuje powierzchnię 33 km2 i jest miejscem zamieszkania dla 19 tysięcy osób.

W powiecie hrubieszowskim poziom bezrobocia od kilku lat należy do najwyższych w województwie. Według danych US w Lublinie, pod koniec 2012r. w powiecie zarejestrowanych było 5795 bezrobotnych, co stanowi blisko 19,7% wszystkich osób aktywnym ekonomicznie regionu. Dla porównania, stopa bezrobocia dla całego województwa wynosiła 14,1%.

Poza wysokim bezrobociem, do poszukiwań pracy w tym regionie nie zachęca również płaca, jakiej możemy się spodziewać. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w Hrubieszowie to zaledwie 2700 zł Praca Hrubieszów.

Hrubieszów jest jednym z ośrodków terenów nadgranicznych województwa lubelskiego pełniącym funkcję ośrodka współpracy transgranicznej, co wpływa na sytuację gospodarczą miasta. Dodatkowo, Hrubieszów pełni też funkcje administracyjno-usługowe, gospodarcze i edukacyjne. W strukturze ponad dwóch tysięcy istniejących podmiotów gospodarczych przeważają niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwa sektora prywatnego i prywatnego. Na zatrudnienie w tym regionie mogą liczyć głównie pracownicy fizyczni – sprzątaczki, budowlańcy i sprzedawcy oraz specjaliści administracji publicznej, sekretarki oraz przedstawiciele handlowi.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *