Kiedy i jak poinformować szefa o tym, że jesteś w ciąży?

kobieta zastanawia się

Jesteś w ciąży i chcesz podzielić się radosną nowiną ze swoimi bliskimi – nie ma w tym niczego dziwnego! Jednak dla wielu kobiet problematyczna może okazać się rozmowa na ten temat z szefem. Jak przez to przebrnąć?

Pracujesz w firmie w województwie lubelskim i zaszłaś w ciąże, jednak boisz się porozmawiać na ten temat ze swoim szefem? Powinnaś to jednak zrobić czym prędzej! Na pewno doceni on Twoje starania się i ułatwienie mu znalezienie nowego pracownika.

Kiedy powiedzieć szefowi o ciąży?

Przede wszystkim odrzuć na bok wszelkie obawy. Szef nie może mieć do Ciebie pretensji o to, że zaszłaś w ciążę! Powinnaś mu powiedzieć o tym jak najprędzej, ponieważ dzięki temu będzie on miał więcej czasu na to, aby znaleźć kogoś na zastępstwo. Warto poczekać oczywiście do chwili, gdy będzie on miał dobry nastrój na tego typu rozmowy.

Jeżeli widzisz, że dziś wstał lewą nogą – poczekaj do jutra. Dwa dni zwłoki na pewno nie zrobią żadnemu z Was żadnej różnicy. Niezależnie od tego, w jaki sposób zareaguje Twój szef, czuj się pewnie, ponieważ to zupełnie naturalna kolej rzeczy, a zatem pracodawca nie może mieć żadnych pretensji względem Ciebie. W tym stanie nie możesz się stresować, a więc nie rób tego i podejdź do tej kwestii bardzo swobodnie.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *