Dobry szef, czyli jaki?

Uważasz, że Twój szef jest dobry? A może wręcz przeciwnie? Co sprawia, że mamy takie, a nie inne zdanie o naszym przełożonym?
Można wyróżnić wiele różnych rodzajów szefów. W województwie lubelskim zdarzają się zarówno ci lubiani, jak i znacznie mniej. Co sprawia, że mamy taką, a nie inną opinię na temat naszego przełożonego? Na to składa się wiele różnorodnych czynników. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dobry szef to…

Wielu pracowników podkreśla, że dobry szef to taki, który przede wszystkim rozumie i słucha osób, z którymi współpracuje. Jest w stanie nie tylko wydawać im polecenia, ale deleguje je w taki sposób, żeby czuli się oni dobrze z ich wykonywaniem. To oznacza, że skupia się na mocnych oraz słabych stronach swoich pracowników. Dzięki temu praca konkretnego działu przebiega znacznie sprawniej.

To jednak nie wszystko, ponieważ szef zawsze powinien również skupiać się na tym, żeby jego pracownicy czuli się doceniani. Może on to wyrażać na wiele sposobów, nie tylko za pośrednictwem podwyżki czy awansu, ale także zwyczajnych pochwał, których nigdy nie powinno brakować! Z kolei złe informacje i uwagi powinien przekazywać umiejętnie, dzięki czemu dana osoba nie będzie czuła się urażona, za to cały czas będzie zmotywowana do dalszej pracy i pokonywania nowych wyzwań.


6 replies on “Dobry szef, czyli jaki?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *