Blog

Upalne lato nie zachęca do pracy. Ten okres najchętniej spędziłoby się nad jeziorem, nad morzem albo w górach. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. A co, jeżeli w firmie panuje dress code, a upał tego nie ułatwia? Czy przedsiębiorstwa idą w takich sytuacjach na różnorodne ustępstwa? Sprawdzamy.

W województwie lubelskim jest wiele przedsiębiorstw, w których obowiązuje dress code. W szczególności dotyczy do banków, ale również restauracji, barów, kawiarni, firm ubezpieczeniowych czy zakładów produkcyjnych. Czy w upalne lato chodzą na kompromisy i dają pracownikom dowolność ubioru?

Dress code w pracy latem

Większość międzynarodowych firm nie może sobie pozwolić na to, żeby ich pracownicy nie chodzili w służbowych strojach. W zakładach produkcyjnych najczęściej chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Na szczęście w takich miejscach najczęściej jest klimatyzacja, a więc problem upałów odchodzi na drugi plan. W bankach i urzędach jest podobnie.

Z kolei w miejscach, w których obsługuje się klienta, na przykład w restauracjach i kawiarniach często jest tak, że kelnerki oraz kucharze mają dwa rodzaje strojów – zimowe oraz letnie. Są one właściwie dostosowane do warunków atmosferycznych, co umożliwia pracownikom lepsze odnalezienie się podczas wykonywania służbowych obowiązków podczas upałów, nawet na dworze. A jeżeli jest inaczej, pracownik ma prawo porozmawiać ze swoim pracodawcą o tym, żeby mógł ubrać się w przewiewniejsze ubrania.


Marzysz o tym, żeby w przyszłości obejmować wysokie stanowisko w konkretnej firmie? Ten artykuł powstał zatem z myślą o Tobie. Przekonaj się, jakie cechy są pożądane u pracowników, którzy obejmują stanowiska na wysokim szczeblu.

Jako mieszkaniec województwa lubelskiego, rozglądasz się za pracą w firmach, które szybko się rozwijają, a zatem można w nich liczyć na szybki awans. Bez dwóch zdań powinieneś zatem skupić się na tym, żeby rozwinąć nie tylko pewne umiejętności oraz posiadać właściwe kwalifikacje. Na wysokich szczeblach lepiej odnajdują się osoby, które posiadają określone cechy. Jakie? Podpowiadamy.

Cechy pracowników na wysokich stanowiskach

Przede wszystkim osoby obejmujące wysokie stanowiska, mają doskonale rozwinięte zdolności komunikacyjne. Jest to konieczne, ponieważ często zarządzają zespołem pracowników, a więc muszą wiedzieć, w jaki sposób wydawać im określone polecenia.

To jednak nie wszystko, ponieważ konieczna jest także bezproblemowa praca pod presją czasu. Niestety, kierownicze stanowiska wiążą się z szybkim podejmowaniem poszczególnych decyzji, a więc dana osoba nie może poddawać się presji.

Co jeszcze jest ważne na tego typu stanowiskach? Niezbędne jest szybkie przyswajanie informacji, pewność siebie, wysokie poczucie odpowiedzialności oraz chęć nieustannego rozwoju. To wszystko sprowadza się do osiągnięcia sukcesu na wysokim szczeblu.


Szukasz pracy w województwie lubelskim? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ znajdziesz w nim cenne wskazówki, na temat tego, co jest ważne dla rekruterów w tym rejonie Polski.

W każdym rejonie Polski poszukuje się zupełnie innych kandydatów na poszczególne stanowiska. Pora przyjrzeć się oczekiwaniom przedsiębiorców w województwie lubelskim. Co jest dla nich najważniejsze? Sprawdzamy.

Rekrutacja w województwie lubelskim

Przede wszystkim, rekruterzy zwracają uwagę na doświadczenie oraz wykształcenie poszczególnych kandydatów. Zależy im na tym, żeby zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, którzy są ukształtowani pod względem zawodowym i nie mają trudności w odnalezieniu się na rynku pracy. Znaczenie ma także samodzielność. Jest to kluczowa cecha w takich branżach jak handel, administracja czy sektor IT.

Niekiedy liczy się szybkie i skuteczne podejmowanie decyzji. Ma to również ogromne znaczenie w komunikacji, na przykład u klienta. Zdolności interpersonalne również są niezwykle istotne dla przedsiębiorców. Chodzi o to, aby poszczególni kandydaci bez żadnych trudności porozumiewali się z osobami z tego samego działu, ale również innych części firmy. Dzięki temu praca będzie przebiegała znacznie sprawniej i pozwoli to na uniknięcie przestojów, ale również konfliktów.

Jeżeli poszukujesz bezskutecznie pracy już od dłuższego czasu, przede wszystkim przyjrzyj się posiadanym kwalifikacjom, być może są zbyt niskie? Rozwiązaniem tego problemu będzie udział w branżowych kursach oraz szkoleniach.


Uważasz, że Twój szef jest dobry? A może wręcz przeciwnie? Co sprawia, że mamy takie, a nie inne zdanie o naszym przełożonym?
Można wyróżnić wiele różnych rodzajów szefów. W województwie lubelskim zdarzają się zarówno ci lubiani, jak i znacznie mniej. Co sprawia, że mamy taką, a nie inną opinię na temat naszego przełożonego? Na to składa się wiele różnorodnych czynników. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dobry szef to…

Wielu pracowników podkreśla, że dobry szef to taki, który przede wszystkim rozumie i słucha osób, z którymi współpracuje. Jest w stanie nie tylko wydawać im polecenia, ale deleguje je w taki sposób, żeby czuli się oni dobrze z ich wykonywaniem. To oznacza, że skupia się na mocnych oraz słabych stronach swoich pracowników. Dzięki temu praca konkretnego działu przebiega znacznie sprawniej.

To jednak nie wszystko, ponieważ szef zawsze powinien również skupiać się na tym, żeby jego pracownicy czuli się doceniani. Może on to wyrażać na wiele sposobów, nie tylko za pośrednictwem podwyżki czy awansu, ale także zwyczajnych pochwał, których nigdy nie powinno brakować! Z kolei złe informacje i uwagi powinien przekazywać umiejętnie, dzięki czemu dana osoba nie będzie czuła się urażona, za to cały czas będzie zmotywowana do dalszej pracy i pokonywania nowych wyzwań.


Asertywność w pracy jest niezwykle ważna i dotyczy to tak naprawdę każdego stanowiska, nie tylko kierowniczego. Jak zatem ją zachować? Przyszła pora na to, żeby to sprawdzić.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w dużej, czy małej firmie, na terenie województwa lubelskiego czy jakiegokolwiek innego. Podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków powinieneś przede wszystkim postawić na zachowanie asertywności! Jest to ważne, ponieważ dzięki temu będziesz bardziej poważany przez swoich współpracowników. Ponadto skupisz się na wykonywaniu jedynie swoich obowiązków, które powinny być dla Ciebie najważniejsze. Jak zatem robić to dobrze?

Asertywność w pracy

Przede wszystkim powinieneś nauczyć się mówić „nie”. Rób to w grzeczny, aczkolwiek stanowczy sposób. Jeżeli Twoi współpracownicy narzucają na Ciebie swoje obowiązki, a Ty musisz zajmować się rzeczami, które nie należą do Twoich obowiązków i nie dostajesz za nie żadnego wynagrodzenia, warto, żebyś odważnie powiedział, że nie zajmiesz się tym, ponieważ masz inne obowiązki i nie będziesz zostawać za darmo po godzinach.

Dzięki temu postawisz jasne granice, a tym samym zyskasz odpowiedni balans pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym. Zadbaj o to, a poczujesz się lepiej sam ze sobą i nie będziesz obarczony różnego rodzaju stresującymi sytuacjami.


Podczas urlopu macierzyńskiego przede wszystkim powinnaś skupić się na dobru swoim oraz swojego dziecka. Opieka nad maleństwem może pochłaniać niemal Twój cały wolny czas. Jednak nie zawsze tak jest!
Mieszkając w województwie lubelskim możesz spodziewać się bardzo dobrej opieki medycznej w trakcie ciąży oraz porodu. Twój urlop macierzyński to wyjątkowy czas, który warto wykorzystać do poznania bliżej Twojej pociechy. Niektóre dzieci są mało wymagające, sporo śpią i są w stanie zająć się same sobą. W takich sytuacjach – możesz zadbać o siebie oraz swój samorozwój.

Urlop macierzyński, a samorozwój zawodowy

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowinkami branżowymi, warto byś czytała czasopisma oraz nowe publikacje. Oprócz tego, możesz również brać udział w kursach oraz szkoleniach, które rozwiną Twoje umiejętności zawodowe. Jest to najlepszy sposób na to, aby po urlopie macierzyńskim wrócić pełna sił i nowych możliwości.

Oczywiście w tym wszystkim nie zapomnij o najważniejszym, czyli o swoim dziecku. Zrób wszystko, aby czuło się ono dobrze, zadbaj o jego prawidłowy rozwój, a także sama wróć do formy. W tym czasie ważna jest odpowiednia dieta, ale także aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu. Codzienne spacery mogą zdziałać cuda!


Czy w województwie lubelskim powstają nowe budynki i drogi? Oczywiście, że tak! Jest ich całkiem sporo, a prac nie powstrzymała nawet pandemia koronawirusa. Czy to oznacza, że branża budowlana w województwie lubelskim ma się świetnie? Sprawdzamy.

Obecnie coraz więcej osób chce posiadać swój własny dom, bądź mieszkanie. Rodziny z dziećmi nie chcą wynajmować mieszkań, ponieważ jest to bardzo kosztowne. Znacznie bardziej opłaca im się wziąć kredyt i zdecydować się na zakup własnego mieszkania, czy też na budowę domu. W województwie lubelskim każdego roku buduje się coraz więcej inwestycji.

Branża budowlana w województwie lubelskim

Pracownicy, którzy specjalizują się w branży budowlanej nie powinni mieć żadnych trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Murarz, cieśla, architekt, elektryk, hydraulik, czy też płytkarz – oni wszyscy nie powinni narzekać na brak pracy. To oznacza, że tego typu usługi stają się coraz droższe również w województwie lubelskim. Jak sytuacja będzie wyglądać na przestrzeni kolejnych lat? Bardzo trudno jest to określić, choć należy podkreślić, że wciąż rosną ceny materiałów budowlanych. To oznacza, że budowa domu jednorodzinnego może być nawet o 10 procent droższa w 2020 roku, niż jeszcze dwa lata temu. Na pewno budownictwo nieustannie się rozwija i tak pozostanie w najbliższym czasie.


Trwa jesień, a zima zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli udało Ci się uzyskać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, musisz się do niej odpowiednio przygotować. Kluczowe znaczenie bez wątpienia będzie miał Twój wizerunek.
Jeżeli udało Ci się znaleźć pracę w województwie lubelskim i otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, powinieneś zrobić wszystko, aby się na niej jak najlepiej zaprezentować. Na pewno spore znaczenie ma Twój wygląd zewnętrzny!

Ubiór dla kobiet

Jesienią dobrze sprawdzi się elegancka, biurowa sukienka uszyta z nieco grubszej tkaniny. Możesz do niej ubrać rajstopy, na przykład w granatowym kolorze. Tą porą roku dobrze wygląda odzież w odcieniach czerwieni, fioletu oraz czerni i granatu. Do takiego zestawienia dobrze jest zdecydować się również na zabudowane botki na lekkim obcasie. Oczywiście całość doskonale dopełni delikatny szal oraz płaszcz, które ochronią Cię przed zimnem w drodze do firmy.

Ubiór dla mężczyzn

Mężczyźni również mają szerokie pole do popisu. Długie, eleganckie spodnie na kant mogą być nie tylko granatowe, coraz popularniejsze są bowiem również brązowe, a nawet czerwone. Oczywiście koszula to punkt obowiązkowy tego zestawienia. Marynarka z kolei może być w kratkę, która jest coraz modniejsza. Pamiętaj o tym, aby ostatecznie strój dobrać do konkretnej firmy, a także stanowiska, o jakie się ubiegasz.


„W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem…” – kto z nas nie zna tego cytatu? Czy rzeczywiście sytuacja na polskim rynku jest trudna i sprawia, że wiele osób nie może znaleźć zatrudnienia w swoim zawodzie? Pora to sprawdzić.

Przeglądając oferty pracy w województwie lubelskim można łatwo zauważyć, że w szczególności poszukiwane są osoby ze ścisłym wykształceniem. Przedsiębiorstwa poszukują inżynierów, informatyków, ale również techników. Potrzebni są również fryzjerzy oraz kosmetyczki. Branża beauty ma się bowiem świetnie. Co to jednak oznacza? Czy w Polsce można znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie?

Wykształcenie to nie wszystko

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wykształcenie to nie wszystko. Znaczenie mają posiadane umiejętności, ale również doświadczenie. Właśnie dlatego warto je zdobywać jeszcze podczas nauki. W trakcie studiów można wybrać się na praktyki oraz staże, które sprawią, że absolwent znacznie łatwiej znajdzie wymarzoną pracę po otrzymaniu dyplomu ukończenia nauki.

W dzisiejszych czasach trzeba być otwartym na różnorodne, nowe możliwości, które nieustannie pojawiają się przed nami. Warto pamiętać o tym, że świat dynamicznie się zmienia, a więc konieczne jest poszerzanie swoich horyzontów oraz elastyczność!


Od dłuższego czasu wysyłasz CV w odpowiedzi na przeróżne ogłoszenia i w końcu udało Ci się uzyskać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną? Świetnie się składa! W takim razie powinieneś zrobić wszystko, aby wypaść jak najlepiej podczas takiej rozmowy. Możesz się do niej odpowiednio przygotować.

Mieszkasz w województwie lubelskim i w końcu udało Ci się otrzymać zaproszenie na wymarzoną rozmowę rekrutacyjną. Nie chcesz zmarnować swojej szansy, a zatem zrobisz wszystko, aby odpowiednio przygotować się do tego spotkania. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Przede wszystkim skup się na tym, aby zdobyć jak najwięcej informacji na temat określonej firmy, w której będziesz pracować. To jednak nie wszystko, ponieważ powinieneś również zadbać o swój wizerunek. Dzień wcześniej przygotuj sobie stosowne ubranie, a rano wstań odpowiednio wcześniej. Wyjedź z domu z odpowiednim zapasem, ponieważ nikt nie lubi niepunktualnych kandydatów!

To jednak nie wszystko, ponieważ podczas spotkania rekrutacyjnego przede wszystkim powinieneś być pewny siebie, uśmiechnięty oraz pozytywnie nastawiony na nowe wyzwania. Wykaż się odpowiednią komunikacją interpersonalną, a zyskasz większe szanse na zdobycie pracy marzeń.