Blog

Województwo lubelskie bierze udział w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach projektu osią priorytetową są między innymi osoby młode na rynku pracy. W ramach tego programu realizuje się takie cele jak pomoc w poszukiwaniu pracy, w tym między innymi doradztwo zawodowe; nieustanne podnoszenie poszczególnych kwalifikacji zawodowych, a także coraz to lepsze ich dopasowywanie do samych potrzeb występujących na rynku pracy; istotna jest również sama pomoc w zdobywaniu doświadczenia zawodowego – w tym istotne są staże oraz praktyki zawodowe; nie bez znaczenia jest także mobilność zawodowa.

Firmy chętnie biorą udział w projekcie

W projekcie wyróżnić można wiele firm, które aktywnie biorą w nim udział. Program został pozytywnie odebrany szczególnie przez osoby młode, którym zależy na ciągłym rozwoju. Właśnie w ramach niego mogą oni wziąć udział w interesujących stażach i praktykach, które pozwalają im na zdobywanie cennego doświadczenia. Wsparcie w ramach programu każdego roku otrzymuje wiele osób. Projekt potrwa do końca 2020 roku, zatem jeszcze jest czas na to, aby wziąć w nim udział. Jeśli jesteś chętny, powinieneś zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy, aby otrzymać wszystkie niezbędne informacje na ten temat.


Województwie lubelskie cały czas się rozwija i korzysta z coraz to nowszych projektów unijnych. Szereg z nich jest skierowanych do osób bezrobotnych, które chcą się rozwijać, choć mają trudność z wejściem czy też powrotem na rynek pracy. Osoby wykluczone społecznie mogą liczyć na pomoc, na przykład w Powiatowych Urzędach Pracy. Beneficjentami projektów są również podmioty, które współpracują z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Nie masz pracy? Pora to zmienić!

Jeśli masz obawy przed powrotem na rynek pracy, mogą przekonać Cię do tego specjalistyczne kursy oraz szkolenia. Są one prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów, którzy w doskonały sposób przygotują Cię do nowej pracy. Firmy są otwarte na pracowników chętnych do działania, którzy nie chcą osiadać na laurach. Województwo lubelskie stoi otworem właśnie przed osobami z takimi problemami. Umożliwia im zdobycie nowych kwalifikacji, a także nawet doświadczenie poprzez uczestnictwo w płatnych stażach. Warto skorzystać z tych możliwości, na przykład po urodzeniu dziecka. Jest to doskonała możliwość do tego, aby się rozwijać i zyskać życie pełne pasji.


Rynek pracy w województwie lubelskim cały czas się rozwija. Przedsiębiorcy poszukują coraz to bardziej i lepiej wykwalifikowanych pracowników, a okazuje się, że specjalistów wciąż brakuje!

Kogo poszukują pracodawcy w województwie lubelskim?

Różnorodność firm i branż w województwie lubelskim widać na każdym kroku. Nie skupiają się oni na jednej, typowej gałęzi gospodarki. Pracownicy mogą wprost przebierać w ofertach, jednak pracodawcy w szczególności potrzebują wykwalifikowanych osób na konkretne stanowiska.

Są to, na przykład kierowcy samochodów ciężarowych, a także ciągników siodłowych, których zdecydowanie brakuje. Podobnie jest z samodzielnymi księgowymi, a także spawaczami!

W województwie lubelskim jest zbyt mało pielęgniarzy oraz położnych, co widać szczególnie w szpitalach. Pracodawcy narzekają na brak kierowców autobusów oraz… piekarzy! Na tej liście można znaleźć także fryzjerów, szefów kuchni, krawców i pracowników produkcji odzieży oraz diagnostów samochodowych!

Jeżeli szukasz dobrze płatnej pracy, a chcesz się przebranżowić – już wiesz, w którą stronę uderzyć, aby otrzymać zatrudnienie od zaraz.


W Lublinie nie brakuje pracy dla osób zdeterminowanych, a także ambitnych. Ciekawą ofertą dla wielu może być specjalista do spraw rachunkowości. Osoba zatrudniona w tym charakterze zajmuje się ewidencją księgową, a oprócz tego uczestnictwem w procesach księgowych. Musi ona prowadzić uzgodnienia ewidencji księgowej, a ponadto sporządza i analizuje wybrane elementy informacji zarządczej.

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku zapewnia odpowiednie funkcjonowanie systemów kontroli wewnętrznej. Uczestniczy on także w wybranych projektach i współpracuje z audytorem.

Przed kandydatami na to stanowisko oczekuje się posiadania doświadczenia na takim samym lub podobnym stanowisku. Oprócz tego istotna jest znajomość zasad rachunkowości. Pracownik powinien bardzo dobrze obsługiwać programy pakietu Microsoft Office. Oprócz tego musi świetnie znać język angielski – nie tylko w mowie, ale też i piśmie. W tym zawodzie istotna jest umiejętność analitycznego myślenia, a także bezproblemowa praca w zespole. Tutaj liczy się duża otwartość na różnorodność!

Pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, a także inne benefity, które są ściśle zależne od samej firmy, która poszukuje pracowników.


W województwie lubelskim cały czas trwa nabór projektów do czwartej już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Od dziesiątego do dwunastego maja beneficjenci Funduszy Europejskich otworzą siedziby swoich firm dla odwiedzających! Przez to zaprezentują zrealizowane wcześniej projekty, a oprócz tego opowiedzą wszystkim chętnym o swoich doświadczeniach z funduszami.

Ogromne wydarzenie, wielu zainteresowanych i odwiedzających

Nie tylko województwo lubelskie bierze udział w tym wydarzeniu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich są imprezą ogólnokrajową. W ubiegłym roku w tej akcji wzięło udział niemal pięćset pięćdziesiąt różnych podmiotów. Jest to doskonała okazja do tego, aby się zareklamować i pokazać szerszej grupie odbiorców. Odwiedzający podczas tej akcji chętnie korzystają z usług świadczonych przez poszczególnych przedsiębiorców. Takie wydarzenia dają szerokie pole do popisu.

Aż tak wiele projektów?!

Wydarzenie ściśle wiąże się z kampanią #EUinmyregion. To właśnie tak akcja pokazuje, jak wiele projektów zostało zrealizowanych w całej Unii Europejskiej przy pomocy Funduszy Europejskich. Bez nich wiele firm nie mogłoby się rozwinąć i przybrać obecnej formy. O tym przekonamy się już dziesiątego maja. Wydarzenie potrwa przez cały weekend, a jest skierowane do wszystkich chętnych, którzy korzystali z funduszy, a także tych, którzy są ciekawi rozwoju polskiej gospodarki. Akcji w tym roku będą towarzyszyć także obchody 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


Śmiech to zdrowie. Mieszkańcy województwa lubelskiego wiedzą o tym nie od dziś. Umiejętność rozbawienia swoich współpracowników jest bardzo cenioną cechą przez wielu pracodawców. Świadczy to o inteligencji, ponieważ ta umiejętność wiąże się bezpośrednio ze spostrzegawczością, umiejętnością abstrakcyjnego myślenia, a także odpowiednim refleksem.

Okazuje się, że poczucie humoru zawsze idzie w parze z wysokim ilorazem inteligencji. Pracownik, który jest zabawny świetnie odnajdzie się w każdym zespole. Będzie podnosił morale pozostałych pracowników, a oprócz tego sprawi, że będą oni pracować efektywniej. Tak dzieje się, gdy dana osoba jest zrelaksowana.

Każdy pracodawca będzie przykładał bardzo dużą wagę nie tylko do posiadanego doświadczenia oraz wykształcenia, ale także do kompetencji miękkich oraz konkretnych predyspozycji zawodowych. Właśnie dlatego w wielu ogłoszeniach można znaleźć informacje, że dana firma chętnie przyjmie w swoje szeregi osobę o miłym usposobieniu.

Atmosfera w miejscu pracy często ma kluczowe znaczenie dla całego zespołu pracowników. Pamiętajmy o tym, że śmiech zawsze rozładowuje napięcie i negatywne emocje. Warto jednak zawsze zachować granice dobrego smaku. Nigdy nie powinniśmy szydzić z innych osób czy też niemiłych dla współpracowników sytuacji.


Mieszkańcy województwa lubelskiego przeglądając oferty pracy mogą przekonać się o tym, że jest ich bardzo wiele w różnych branżach. Jest to bardzo istotne, aby wybrać odpowiednio. Często o tym, na jaką ofertę odpowiemy determinuje to, czy dana firma wydaje się dla nas atrakcyjna.

Co ma na to wpływ?

  1. Z pewnością będzie to kwestia wynagrodzenia. W końcu większość z nas pracuje właśnie dla pieniędzy. Odpowiednia pensja jest najważniejsza dla bardzo wielu osób.
  2. Kolejny aspekt to sam zakres wykonywanych obowiązków. Atrakcyjność zadań ma bardzo istotne znaczenie szczególnie dla tych osób, które chcą się rozwijać – a to zwiększa ich motywację do pracy.
  3. Istotnym elementem są również szkolenia. Wiele osób decyduje się na wybór pracy w konkretnym przedsiębiorstwie przez wzgląd na ilość oraz jakość oferowanych szkoleń. Mogą dotyczyć one rozwijania kompetencji miękkich, ale również, na przykład nauki języka obcego.

To wszystko ma szczególnie znaczenie dla osób młodych, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Ważnym aspektem jest także możliwość awansu. Wiele osób zwraca uwagę na to, czy ich intensywna praca zostanie nagrodzona z biegiem czasu. Wyższa pozycja oraz lepsze zarobki mogą motywować do dalszego działania. Dla niektórych pracowników istotne znaczenie ma także samodzielność na konkretnym stanowisku.


Niemal każdy z nas zna jakąś osobę, która pracuje jako zawodowy kierowca. Zarobki są bardzo zachęcające, jednak ta praca wcale nie należy do najłatwiejszych. Pracownik na tym stanowisku musi liczyć się z rozłąką z najbliższymi osobami, a także ogromną odpowiedzialnością, bowiem ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się na drodze. W województwie lubelskim również wiele osób decyduje się na podjęcie się pracy w roli zawodowego kierowcy. Ten zawód z pewnością jest bardzo stresujący.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Kierowca zawodowy można doznawać wielu lęków, ale też się stresować podczas wykonywania swojej pracy. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby osoba na tym stanowisku w odpowiedni sposób potrafiła sobie poradzić z towarzyszącym jej stresem. W tym przypadku liczy się odpowiednie przygotowanie do wypełniania swoich obowiązków. Dzięki temu pracownik będzie bardziej pewien siebie, a jego napięcie się obniży. Jeżeli kierowca dobrze czuje się za kierownicą i czerpie radość z wykonywania swojej pracy, będzie mniej zdenerwowany sytuacjami, które spotkają go na drodze. Bardzo istotny jest regularny wypoczynek. W trakcie postojów należy wykorzystać czas wolny, jak najbardziej jest to możliwe. Pracownik może nawiązać relacje z innymi kierowcami albo obejrzeć filmy, czy też poczytać książkę. Dzięki temu zrelaksuje się i będzie gotów do pokonywania dalszej trasy. To wszystko umożliwi mu lepsze zapanowanie nad swoimi emocjami, również tymi negatywnymi.


Pamiętajmy o tym, że na nasz wizerunek, jako pracowników składa się bardzo wiele czynników. Oczywiście będzie to dorobek zawodowy, któremu musimy poświęcić sporo miejsca w CV, ale zwróćmy także uwagę na inne istotne kwestie.

Okazuje się, że dla wielu firm istotę całości będzie stanowiło odpowiednio zrobione zdjęcie. Właśnie dlatego nie powinniśmy zapominać o tym, aby zamieścić w CV zdjęcie przedstawiające nasz wizerunek. Rekruter dzięki temu łatwiej zapamięta naszą aplikację.

A jakie jest doskonałe zdjęcie biznesowe? Z pewnością dopasowane do tego, czym się zajmujesz. Kreuj swój wizerunek w zgodzie z branżą, w jakiej się obracasz. Nie zapominaj o tym. Jeśli chciałbyś aplikować na stanowiska kierownicze – wyglądaj stosownie do tego stanowiska. Postaw na elegancki ubiór oraz delikatny uśmiech. Z kolei, jeśli chciałbyś zdobyć zatrudnienie jako grafik – możesz pozwolić sobie na nieco swobodniejszy look. To ma bardzo istotne znaczenie, a rekruterzy naprawdę zwracają uwagę na takie niuanse, kiedy przeglądają aplikacje poszczególnych kandydatów. Stosując się do tych rad możesz zyskać dużo większą szansę na otrzymanie zatrudnienia w firmie Twoich marzeń.


W niektórych firmach referencje będą bardzo cenione podczas procesu rekrutacyjnego. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby przy odejściu z danego miejsca zatrudnienia, poprosić szefa o wystawienie takiego dokumentu. To może nam dać przewagę nad innymi kandydatami na konkretne stanowisko. To dotyczy także osób mieszkających w województwie lubelskim.

Takie referencje mogą zbudować bardzo pozytywny wizerunek,nas jako kandydatów na konkretne stanowisko, w oczach pracodawcy. Możesz się na nie powołać wtedy, kiedy posiadasz niewielkie doświadczenie. To pokaże, że wykazałeś się, na przykład na praktykach, czy też stażu. Podczas rekrutacji dzięki referencjom możesz zbudować wizerunek profesjonalisty.

Jeśli podasz kontakt do swojego byłego szefa, rekruter zobaczy, że nie masz nic do ukrycia, a przy tym okażesz zaufanie do byłego miejsca pracy. Ponadto referencje z pewnością mogą uwiarygodnić wszelkie informacje, które będą zawarte w CV, a także i liście motywacyjnym. Pamiętaj o tym, że zawsze możesz skorzystać zarówno z referencji pisemnych, jak i tych ustnych. Jeśli ktoś zgodził się na to, aby udzielić Ci rekomendacji, możesz w CV umieścić dane kontaktowe do tej właśnie osoby. Pamiętajmy również o tym, aby wszystkie dokumenty przekazywane rekruterowi posiadały odpowiednią formę.